Порядок дослідження доказів за клопотання про відвід судді – триває засідання у справі Саєнко

Автор: Вікторія Баберя, 12 липня, 12:00

Фото: Наталія Саєнко на судовому засіданні 25 червня


Близько 25 заявлених свідків, 500 мільйонів гривень моральної шкоди, визначення порядку дослідження доказів, та клопотання адвоката сторони потерпілих про відвід судді Анатолія Савченка - слухання у справі Наталії Саєнко триває в Октябрському райсуді сьогодні, у п'ятницю, 12 липня.

На засіданні вже заслухали позиції сторін щодо цивільних позовів про відшкодування моральної шкоди усім 5 потерпілим. Уперше про намір звернутися до суду з цим питанням адвокат потерпілих повідомив ще в лютому.

Розмір моральної шкоди – стягнення одноразового відшкодування у розмірі 100 млн грн кожному з потерпілих:

  • Наталії Левченко;
  • Олегу Левченку;
  • Вікторії Чазовій;
  • Ірині Сердюк;
  • Тетяні Плащенко.

За словами адвоката Дмитра Семехи, з моменту аварії, поки хлопець лежав у лікарні, члени родини знаходилися у депресії. Після смерті Артема, їхні душевні страждання тільки зросли.

Адвокат Богдан Глядик наголосив, що потрібно відходити від емоцій, і переходити до справи. Адже з самого початку вішають ярлики «мажорка» та тому подібні.  До того ж, він додав, що з зазначених 25 свідків, лише 3 були свідками аварії у центрі Полтави:

«На сьогодні немає доказів, які поза розумним сумнівом доводять вину Саєнко».

Суддя Анатолій Савченко звернувся до Наталії Саєнко чи визнає вона інкриміноване їй правопорушення:

«У частині визнання своєї вини чи не визнання своєї вини, я висловлю після допиту усіх свідків. Щодо відшкодування моральної шкоди також. Даватиму покази в самому кінці», – сказала Наталія Саєнко на запитання судді.

Адвокат Олег Губа додав, що потрібно розглядати водія транспортного засобу номер 1 та водія транспортного засобу номер 2, а не водійку і велосипедиста, Наталію Саєнко і Артема Левченка, загиблого хлопчика і жінку, що його збила.

Надалі суд затвердив порядок дослідження доказів при розгляді справи:

  • спочатку вивчатимуть матеріали сторони обвинувачення; 
  • потім допит потерпілих;
  • допит свідків;
  • дослідження речових доказів;
  • допит обвинуваченої.

Суддя Савченко хотів перейти до дослідження матеріалів справи, аби не затягувати. Але Дмитро Семеха подав клопотання відкласти розгляд за відсутності потерпілих. (Батьки загиблого  велосипедиста Артема – Наталія та Олег Левченки були відсутні, подали заяви про розгляд справи без них). Оскільки суд трішки змінив порядок дослідження доказів, а потерпілі виявили бажання бути присутніми.

Наступне засідання попередньо призначили на 30 серпня о 10:00. Розпочнуть із дослідження доказів (а у матеріалів справи 5 томів).

Та наостанок, адвокат Левченків Дмитро Семеха подав клопотання про відвід судді. Анатолій Савченко оголосив перерву в засіданні.

Відповідно до закону, наразі Семеха має зареєструвати клопотання у канцелярії суду. Надалі через електронну систему розподілу суддів визначать нового суддю, який розгляне клопотання про відвід та заслухає, чим його мотивує сторона потерпілих.

На даний момент не зрозуміло, у який термін розглянуть та призначать нового суддю у справі Саєнко. Та чи взагалі задовольнять клопотання про відвід.

UPD.15.30. Клопотання про відвід судді Анатолія Савченка розглянуть на засіданні 17 липня о 13:00.

***

Раніше ЗМІСТ підвів риску між досудовим слідством і початком розгляду, щоб впорядкувати хронологію, результати експертиз і покази свідків.

Пригадаємо перебіг справи:

Опублікована: 12 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація