Підстав для зміни судді у справі Саєнко немає: він нічого не порушував

Автор: Вікторія Баберя, 17 липня, 15:35

Фото: Підстав для зміни судді у справі Саєнко немає: він нічого не порушував


Відповідне рішення суд ухвалив у середу, 17 липня.

Суддя Октябрського райсуду Тетяна Січиокно не задовольнила клопотання адвоката родини Левченків про відвід судді Анатолія Савченка.

Сам суддя Савченко до зали засідань не з'явився – він не виявив бажання взяти участь у розгляді та подав заяву, аби вирішували без його участі.

Адвокат Дмитро Семеха, який представляє інтереси потерпілих, мотивував клопотання про відвід наступним: після кількох засідань у родини Левченків з'явилися підстави сумніватися в упередженості судді.

Зокрема, це пов'язано з його наступними порушеннями: 

  • Поведінка судді. Це етичні моменти, і на думку Семехи, суддя Савченко дозволяв собі зайві висловлювання ("Розкажіть, будь ласка, що мені робити" і подібні) у бік потерпілих.
  • Незаконність судового рішення. Йдеться про відмову судді Савченка задовольнити клопотання про призначення судово-психологічної експертизи на попередньому засіданні. Тоді головуючий відмовив і пояснив це тим, що відсутні матеріали кримінального провадження у справі, і призначити експертизу можна лише після долучення усіх доказів.
  • Втручання суддею в діяльність експертів. Як наслідок, такі дії можна вважати як перевищення службових повноважень. Адже суддя, який не має профільних знань в судово-психологічній сфері, визначив, які документи будуть необхідні фахівцю для проведення цієї експертизи (тож відмовив у її призначенні).

Суддя у справі Наталії Саєнко залишається незмінним

Прокурор Анатолій Буряк заперечував проти задоволення даного клопотання. А представник Наталії Саєнко Олег Губа позицію обвинуваченої щодо відводу судді не висловив і залишив на розсуд суду. Щодо судово-психологічної експертизи, то зазначив, що виходячи з досвіду судової практики, фахівцям дійсно необхідні всі матеріали провадження для проведення експертиз.

Суддя Тетяна Січиокно вирішила, що, судячи з матеріалів справи, головуючий суддя був неупередженим. А всі мотиви та причини для відводу, надані адвокатом Семехою, є його власним непогодженням із ухваленим рішенням про відмову в проведенні експертизи потерпілих.

Тож розгляд справи в Октябрському райсуді продовжить суддя Анатолій Савченко.

Наступне засідання попередньо призначене на 30 серпня о 10:00. Розпочнуть із дослідження доказів. Додамо, на минулому слуханні затвердили порядок дослідження доказів при розгляді справи:

  • вивчення матеріалів сторони обвинувачення;
  • допит потерпілих;
  • допит свідків;
  • дослідження речових доказів;
  • допит обвинуваченої.

***

Раніше ЗМІСТ підвів риску між досудовим слідством і початком розгляду, щоб впорядкувати хронологію, результати експертиз і покази свідків.

Пригадаємо перебіг справи:

Опублікована: 17 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація